Blog > Komentarze do wpisu

W najnowszym wyprodukowanym modelu Opla Agili znajduje się nowoczesny silnik benzynowy ecoFLEX o mocy 69KW/94KM i pojemności 1.2l o kodzie silnika A12XER który zastąpił poprzedni silnik Z12XEP ,który osiągał moc 63 kW/86 KM. Zastosowanie technologi Start/Stop oraz, zmienną synchronizację zaworów wlotowego i wylotowego, co pozwoliło osiągnąć większą ekonomiczność.

Opel Agila 1.2 l zużywa 5,0 litrów benzyny na 100 km i emituje 116 g CO2 w wersji z technologią Start/Stop, jest to mniej więcej 2,5 procent mniej niż w tym samym SILNIKU bez tej funkcji. W trybie miejskim zastosowanie Start/Stop pozwala ograniczyć poziom emisji szkodliwych spalin do atmosfery aż o 9 procent.W ostatniej AGILI zamontowana została we wszystkich wersjach regulowana w pionie KOLUMNA kierownicza .Zastosowano mądre rozwiązania transportowe ,jak składane na płasko fotele, które zapewniają większą powierzchnie bagażową. Jest to pięcio osobowy minivan z posiadającyrównież pięć DRZWI. Posiada funkcję elektrycznego obniżenia siedziska dzięki której tworzy płaską przestrzeń ładunkową z podwójną podłogą BAGAZNIKA. Górna część podłogi bagażnika może być regulowana także w pozycji pionowej dzieki czemu zwiększymy wysokość części ładunkowej.Transportowany bagaż można unieruchomić za pomocą specjalnych uchwytów dostępnych tylko w ramach wyposażenia akcesoryjnego. Podwójna podłoga bagażnika dodatkowo wyposażona jest w schowek będący standardem w wersji Enjoy o pojemności 35 litrów służacy doskonale do przechowywania rzeczy rzadziej używanych. W standardowym modelu, bagażnik ma pojemność 255 litrów. Po złożeniu TYLNYCH siedzeń powierzchnia bagażowa wzrasta do 1050 litr. DESKA rozdzielcza we wnętrzu kabiny posiada duzy zamykany schowek . Kieszenie w drzwiach są bardzo pojemne z dobrze wyprofilowanymi wnękami mieszcząc nawet 1 litrową butelkę. KONSOLA środkowa posiada uchwyty na napoje.Pod PANELEM sterowania wentylacją i ogrzewaniem znajduje się schowek w którym można schować portfel lub inny przedmiot. Agila w opcji Enjoy wyposażona została w etui na okulary w bezpośrednim zasięgu rąk kierowcy.Opel Agila wyposażony został w dwa nowoczesne silniki benzynowe oraz diesela z technologią COMMON RAIL. Standardowa, 1-litrowa, 3-cylindrowa jednostka benzynowa o mocy 48 kW/65 KM, oraz silnik 1.2 o mocy 63 kW/86 KM. Dostępny jest także diesel 1.3 CDTI z 4 zaworami na cylinder 55 kW/75 KM, który też może być dodatkowo wyposażony w filtr cząstek stałych DPF.

Ze wszystkimi jednostkami standardowo współgra 5-biegowa skrzynia manualna z wysoko umieszczoną DZWIGNIA zmiany biegów . w modelu z silnikiem 1.2 dostępna jest również 4-biegowa przekładnia AUTOMATYCZNA.Zawieszenie w Oplu Agila pozwala na komfortową podróż.A w większych modelach, zaaplikowana została specjalna technologia w konstrukcji podwozia. Rama pomocnicza z kolumnami Mcphersona z przodu zawieszenia oraz BELKA skrętna z tyłu umożliwiły na pozyskanie w Agili znakomitych własności jezdnych. Dla całkowitej optymalizacji jazdy na wyposażeniu standardowym zastosowane zostały układy ABS oraz system progresywnego WSPOMAGANIA kierownicy działa z mocą zależną odszybkosci jazdy.W opcji ekskluzywnej dostępny jest system ESP, jest to najnowszej generacji elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy. Sprawdzający się w sytuacjach krytycznych takich jak poślizg, ESP stabilizuje samochód po przez odpowiednie manewrowanie hamulcami na cztery KOŁA niezależnie.

sobota, 12 marca 2011, olopel

Polecane wpisy